ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

Ideálně osvětlený byt

24/7/2019

Jednoduše, funkčně a moderně zařízený byt v Praze je ukázkou toho, jak by měl být interiér ideálně osvětlený. Najdete zde všechny typy osvětlení od celkového, přes pracovní, akcentní až po náladové. Prozkoumejte, jak zásadně se mění prostředí a jeho atmosféra, při rozdílném osvětlení.

Pracovní vs. ambientní osvětlení kuchyně a jídelny

Kuchyně a jídelní kout nabízí hned několik scén osvětlení. Pomocí různých typů svítidel je možné v prostoru kuchyně a jídelny docílit kvalitního osvětlení na práci i ambientního osvětlení vhodného pro klidné večerní posezení. Prostor celkově osvětluje centrální stropní svítidlo Supernova od Delta Light o průměru 65 cm polozapuštěné do konstrukce stropu. Výkonné svítidlo zaplaví prostor kvalitním světlem vhodným pro práci. Kuchyňská linka má navíc pod horními skříňkami umístěné LED pásky zvyšující komfort při práci v kuchyni. Pod rukama tak nevznikají žádné nepříjemné stíny. LED pásek je navíc také pod spodními kuchyňskými skříněmi. Funguje jako večerní orientační a náladové osvětlení. Kulatý jídelní stůl osvětluje designové závěsné svítidlo Ginger z produkce Marset. Svítidla z této kolekce se dále prolínají celým bytem jako spojovací prvek.

Náladové i dramatické osvětlení obýváku

Rovněž v obývacím pokoji najdeme několik typů osvětlení, v závislosti na náladě a atmosféře, kterou zde chceme vytvořit. Centrální osvětlení opět zajišťuje Supernova 65. V podhledu jsou pak zapuštěná stropní svítidla Reo Ok s technologií Soft Dim. Tato technologie mění chromatičnost světla při stmívání tak, že imituje zapadající slunce. Tedy čím slabší světlo, tím teplejší. Tyto „bodovky“, jak se jim také často říká, dramaticky osvětlují blízkou zeď a vestavnou skříň s nikami. Dekorativní a zároveň náladovou stránku osvětlení v obývacím pokoji zajišťuje dvojice lamp z kolekce Ginger – stojací lampa a malá stolní lampička. Otevřené schodiště funkčně osvětlují reflektory MidiSpy.

Ložnice, šatna a koupelna

Vystoupáme-li po schodišti do horního patra bytu vstoupíme do jednoduše zařízené chodby, která slouží zároveň jako šatna. Celou jednu stěnu vyplňují vysoké vestavné skříně. K celkovému osvětlení chodby, při kterém je perfektně vidět také do skříní, slouží světelný profil Microline 40+ od Delta Light. Difuzně svítící linka v délce celé chodby kvalitně osvětlí celý prostor. Pro večerní orientaci v chodbě, kdy není potřeba příliš mnoho světla slouží zápustná nástěnná světla Logic Mini. Stejná najdeme také v koupelně, kde postačí pro večerní nebo ranní orientaci v prostoru. A pro kompletní hygienu, kdy je potřeba v koupelně dobře vidět slouží světelný profil Bega 50143.1 umístěný nad zrcadlem v plné délce místnosti. Ložnice, jako místo odpočinku, pak již nepotřebuje příliš mnoho světla. Centrální svítidlo Pitch s průměrem 45 cm na stropě zajišťuje kvalitní celkové osvětlení. Na čtení a zároveň jako dekorativní světla slouží svítidla Ginger, netradičně zavěšená od stropu vedle postele. V dětském pokoji je pak osvětlení řešené obdobně jako v ložnici. Centrální svítidlo je doplněné stolní lampu a lampičkou na čtení.

No items found.