Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

Administrativní budova Visionary

Komerční projekt

Dvojice administrativních budov v pražských Holešovicích je první etapou projektu Visionary od studia Jakub Cigler Architekti. Light Works se ve spolupráci se společností Lumidée podíleli na venkovním osvětlení obou budov, kam společně s architekty zvolili svítidla německého výrobce Bega.

Tvarosloví a materiály

Sedmipatrové administrativní budovy projektu Visionary, na křižovatce ulic Argentinská a Plynární, tvoří 2 masivní bloky propojené šestipatrovým krytým můstkem. Převážně prosklené fasádě udávají charakter horizontálně i vertikálně vedené římsy a skleněné lamely napomáhající stínění, členěná je pak zapuštěnými terasami.

Odpočinkové atrium

Uvnitř komplexu se nachází otevřené průchozí atrium určené pro odpočinek, doplněné je vzrostlými stromy a travinami v geometricky tvarovaných květináčích. Úlohu laviček plní vyvýšená dřevěná pódia a nechybí zde ani vodní prvek pro osvěžení v letních měsících.

Atrium kompletně osvětlují venkovní svítidla Bega v různých provedeních. Celkové osvětlení prostoru a napojení na veřejnou komunikaci zajišťují sloupy v minimalistickém provedení ve tvaru písmene L. Doplněná jsou menšími sloupkovými svítidly, vytvářejícími náladové osvětlení. Celek doplňují obdélníková zápustná svítidla dodávající světelný akcent přímo do zahradních prvků.

Střešní zahrady a běžecká dráha

Zelená střecha projektu Visionary je určená k relaxaci i sportovnímu vyžití zaměstnanců. Nachází se zde udržovaná zahrada s různými typy posezení i běžecká dráha umístěná po obvodu střechy západní budovy. Celá dráha i okolní zeleň jsou osvětleny minimalistickými sloupkovými svítidly.

V interiéru společnosti Accenture pak najdeme originální keramická svítidla Pleat Box od Marset zavěšená nad pultem ve firemní kuchyňce.

Autor projektu: Jakub Cigler Architekti

Foto: Filip Šlapal, Milan Mošna

No items found.
svítidla v projektu
No items found.