Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

Kanceláře společnosti RSJ

Komerční projekt

Nové pražské kanceláře společnosti RSJ, obchodníka s cennými papíry, odráží stejné nároky, jaké jsou kladeny na kvalitu poskytovaných služeb. Čas, který vzniku nových prostor věnovali jak architekti z ateliéru YUAR, tak samo vedení společnosti se přímo zrcadlí v realizaci prostor, které jsou dotažené do posledního detailu.

Naším úkolem bylo ve spolupráci se společností Zumtobel Lighting s.r.o. zajistit optimální osvětlení reprezentativních prostor, zahrnujících recepci, zasedací místnosti, koridory a centrální lobby.

Reprezentativní prostory

Prostor recepce je vybaven zápustnými LED svítidly Tweeter ST D a dvěma světelnými profily, z nichž jeden je zavěšen přímo nad recepcí, druhý je zapuštěn v nábytkové sestavě za recepcí a zajišťuje tak složku nepřímého osvětlení. Samotný recepční pult je podsvícený LED pásky. Zóna se sedací soupravou je doplněna o stojací lampy Cala, které zútulňují danou část prostoru a vytvářejí tak vřelejší atmosféru pro návštěvy.

Zajímavým detailem na chodbách jsou zapuštěné niky, ve kterých vzniká neformální prostor, osvětleny jsou závěsným svítidlem Husk. Stejně jako v prostoru recepce zabezpečují složku celkového osvětlení LED zápustná svítidla Tweeter.

Zasedací místnosti jsou osvětleny zapuštěnými svítidly Supernova, které zajišťují celkové rozptýlené světlo. Doplněné jsou zápustnými svítidly Grid In, která v případě potřeby zajistí příjemnější ambientní osvětlení. Atmosféru v zasedacích místnostech dokáží ještě více zútulnit stojací lampy Cala.

Všestranný a uvolněný centrální prostor

Beze sporu nejzajímavějším prostorem je centrální brainstorming area, která slouží pro vzájemné pracovní setkávání, ale i k relaxaci. Prostředí má podporovat tvůrčí náladu při vzájemné výměně názorů a podnětů. Současně slouží jako místo pro individuální studium.

Vytvoření rozličných scén je přizpůsoben celý interiér, ať už svým členěním, výběrem barev a nábytku, tak i navrženým osvětlením. Zapuštěná LED svítidla, Supernova XS a Supernova Semi pro celkové osvětlení, vytvářejí příjemné rozptýlené světlo, které celý prostor sjednocuje. Naopak LED reflektory You-Turn On jsou svým akcentem schopny prostor členit do jednotlivých sekcí a vytvářet tak menší příjemné ostrůvky. Zóna relaxace a kuchyňka byla doplněna o dekorativní keramická svítidla Pleat Box, která díky své zlaté barvě optiky výrazně ovlivňují konečnou barvu světla a vytvářejí tak příjemně teplou, až kavárenskou atmosféru. Intimitu čtecích koutků v centrálním prostoru ještě podtrhují stojací lampy Cala.

Architekt: atelier YUAR s.r.o.

No items found.