ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

Rodinný dům od Momo Interier

Rezidenční projekt

Za konceptem moderního rodinného domu stojí brněnský ateliér MOMO Interier a MgA. Šimon Rujbr. Návrh a stavební dispozice domu poskytla v interiéru dostatek otevřeného prostoru a světla. Tento atribut domu se architekt rozhodl ve svém návrhu nejen zachovat, ale navíc i podpořit.

Přirozené denní světlo umocnili bílou barvou ve velkých plochách a podtrhli světlou dřevěnou podlahou. Pod vedením MOMO ateliéru tak vznikl vzdušný moderní interiér plný originálních prvků. Kvality návrhu i realizace dokládá označení „Stavba roku Zlínského kraje“, kterou interiér získal.

Létající lekníny v obýváku

Velkorysý prostor obývacího pokoje spojeného s kuchyní prostupuje skrze dvě patra domu, kde je spojen galerií. Toto řešení dovolilo do prostoru umístit velkoformátová okna, hned ve dvou řadách nad sebou a do obýváku pustit denní světlo. V místě, kde je prostor otevřený do druhého patra našlo své místo, na první pohled atraktivní, závěsné svítidlo Nenúfar od Marset. To se ladně vznáší nad prostorem. Tvar svítidla Nenúfar je inspirován listy vodního leknínu. Jeho elegance a křehkost podporují jemný výraz celého interiéru.

Černé lampy akcentující jinak bílý interiér

Koncept obývacího pokoje prostupuje dále celým domem i do ložnic. Hlavní ložnice je pojata v neutrálním bílém a světle šedém základu narušeného pouze černými stojacími lampami vedle postele. Barva lamp Polo od Marset je v silném kontrastu se zbytkem pokoje. Jejich subtilní kostra však výsledný dojem světlého interiéru krásně oživuje. A ačkoliv je Polo stojací lampa, v tomto případě ji architekt použil vedle postele jako lampičku na čtení.

No items found.
svítidla v projektu