Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

LES ACROBATES N°322

LES ACROBATES N°322

LES ACROBATES N°322

LES ACROBATES N°322

LES ACROBATES N°322

LES ACROBATES N°322

LES ACROBATES N°322

Výrobce

Svítidla z kolekce Les Acrobates de Gras jsou akrobaty, předvádějící své umění vysoko nad zemí. Vznášejí se na lankách u stropu místností, někdy lineárně jindy diagonálně orientovaných. Jejich podoba odráží pohyb, rytmus a barevnost.

Vlastní svítidlo z kolekce Les Acrobates de Gras je možné „namíchat“ si podle svých představ.

Nejjednodušším svítidlem z kolekce Les Acrobates de Gras je N°322. Prosté stínidlo je zavěšené na 2 lankách od oválné základny. Stínidlo je na výběr v podobě opálové skleněné koule, kónický, kruhově tvarovaný nebo podlouhlý hliníkové stínidlo v mnoha barvách – např. černé, červené, žluté, modré, bílé, zlaté, chromové nebo měděné. Zdrojem světla je žárovka E27.

Kolekce svítidel Les Acrobates de Gras nabízejí celou řadu dalších variant svítidel. Stačí je jen prozkoumat.

Bernard-Albin Gras, francouzský vynálezce, stvořil ikonu 20. století – lampy Gras. Původně byly určené do industriálních a kancelářských prostor. Vynikaly svou jednoduchostí, robustním a přesto ergonomických designem.

Gras byl jedním z nejinovativnějších designérů 20. století. Funkční estetika jeho svítidel, zejména pak detaily jako ramena, základy nebo úchytky na hony předběhly tehdejší dobu. Brzy objevil přednosti a nadčasový design lamp Gras Le Corbusier, který je použil v nesčetně svých projektech po celém světě a stal se Grasovým nejzanícenějším podporovatelem. Poprvé v historii se tak nějaké svítidlo stalo stejně oblíbeným v profesionálních prostorech, jakými byly kanceláře, ateliéry nebo výrobny, jako v těch rezidenčních.

Cena (s DPH)

od

8 900

Změna cen vyhrazena.

No items found.