ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

LAMPE GRAS N°302

LAMPE GRAS N°302

LAMPE GRAS N°302

LAMPE GRAS N°302

LAMPE GRAS N°302

LAMPE GRAS N°302

LAMPE GRAS N°302

Výrobce

Ikonická svítidla z kolekce Lampe Gras jsou dílem francouzského inovátora a vynálezce Bernard-Albin Grase. Navrhl je ve 20. letech minulého století jako industriální svítidla určená do továren, ateliérů a kanceláří. Svítidla vynikala svou jednoduchostí, robustním a přesto ergonomických designem a vůbec poprvé v historii se nějaká svítidla stala stejně oblíbenými v profesionálních prostorech, jako v těch rezidenčních.

Stropní svítidla N°302 a N°302 L z kolekce Lampe Gras se vyznačují dlouhou nožkou s jedním kloubem a otočným uchycením ke stropu. Lampa N°302 a N°302 L nabízejí jedno stínidlo a ve verzi L prodlouženou nožku.

Při volbě barevných variant oslovila společnost DCW odborníka na slovo vzatého – Pierre Bonnefille pro ně vytvořil sérii barev, které vystihují podstatu ikonických svítidel Lampe Gras – mysteriózní červenou, uklidňující žlutou, hlubokou modř, sněhově bílou a temně černou s měděným nebo bílým vnitřkem a nakonec hřejivou měď.

Kolekce svítidel Lampe Gras nabízejí celou řadu dalších variant svítidel – závěsná stropní a nástěnná svítidla, stojací a stolní lampy, vše v mnoha variantách.

Bernard-Albin Gras byl jedním z nejinovativnějších designérů 20. století. Funkční estetika jeho svítidel, zejména pak detaily jako ramena, základy nebo úchytky na hony předběhly tehdejší dobu. Brzy objevil přednosti a nadčasový design lamp Gras Le Corbusier, který je použil v nesčetně svých projektech po celém světě a stal se Grasovým nejzanícenějším podporovatelem.

Cena (s DPH)

od

14 100

Změna cen vyhrazena.

No items found.