Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

LAMPE GRAS N°205, N°207

LAMPE GRAS N°205, N°207

LAMPE GRAS N°205, N°207

LAMPE GRAS N°205, N°207

LAMPE GRAS N°205, N°207

LAMPE GRAS N°205, N°207

LAMPE GRAS N°205, N°207

Výrobce

Ikonická svítidla z kolekce Lampe Gras jsou dílem francouzského inovátora a vynálezce Bernard-Albin Grase. Navrhl je ve 20. letech minulého století jako industriální svítidla určená do továren, ateliérů a kanceláří. Svítidla vynikala svou jednoduchostí, robustním a přesto ergonomických designem a vůbec poprvé v historii se nějaká svítidla stala stejně oblíbenými v profesionálních prostorech, jako v těch rezidenčních.

Stolní lampy z kolekce Lampe Gras nabízejí hned několik variant v různých velikostech. Lampu vždy tvoří charakteristické stínidlo, poznávací prvek celé série, na něj navazuje lomená noha s otočným kloubem a trojúhelníková základna (N°205, N°206, N°207). Vždy je možné vybírat z mnoha barev a tvarů stínidel. Specifickou variantou je lampa N°201, která je určená k přišroubování na pracovní stůl nebo knihovnu.

Při volbě barevných variant oslovila společnost DCW odborníka na slovo vzatého – Pierre Bonnefille pro ně vytvořil sérii barev, které vystihují podstatu ikonických svítidel Lampe Gras – mysteriózní červenou, uklidňující žlutou, hlubokou modř, sněhově bílou a temně černou s měděným nebo bílým vnitřkem a nakonec hřejivou měď.

Kolekce svítidel Lampe Gras nabízejí celou řadu dalších variant svítidel – závěsná a nástěnná svítidla, stolní lampy, vše v mnoha variantách.

Bernard-Albin Gras byl jedním z nejinovativnějších designérů 20. století. Funkční estetika jeho svítidel, zejména pak detaily jako ramena, základy nebo úchytky na hony předběhly tehdejší dobu. Brzy objevil přednosti a nadčasový design lamp Gras Le Corbusier, který je použil v nesčetně svých projektech po celém světě a stal se Grasovým nejzanícenějším podporovatelem.

Cena (s DPH)

od

13 300

Změna cen vyhrazena.

No items found.
Podobná svítidla
No items found.