Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

Osvětlení podkrovní bytu v Bubenči

Rezidenční projekt

V pražské rezidenční a diplomatické čtvrti Bubeneč vznikl podkrovní byt podle návrhu Komon architekti. Je součástí nadstandardně vybaveného rezidenčního komplexu, který v 90. letech navrhl Erick van Egeraat.

Mezi novými budovami ve čtvrti stojí modernistická vila Bianca (1910 - 11) architekta Jana Kotěry. Erick van Egeraata okolo původní vily navrhl domy, které jsou v dialogu s touto historickou budovou. Podobně přistoupili také architekti ze studia Komon k rekonstrukci půdního bytu v jedné z budov. Jejich cílem bylo vytvořit klidný a kultivovaný prostor sjednocený promyšlenými detaily a redukovanou paletou přírodních materiálů.

Spojením obývacího pokoje, kuchyně s jídelnou a chodbou vznikl velkorysý obytný prostor. Chodba je dlouhá a má rytmus střídajících se pilířů a dveří vysokých od podlahy po strop, odděluje společenskou a soukromou část bytu. Obě ložnice mají soukromou koupelnu. Byt je navržený v kombinaci přírodního dubu, bílých omítek a laku, cementové stěrky a kovových černých akcentů. Detaily pracují s motivem dubové linky procházející celým bytem.

Rovněž svítidla odrážejí shodnou paletu odstínů - bílou, černé kovové akcenty a pro oživení také zlaté detaily. V obývacím pokoje umístili architekti přisazená svítidla Bega z kolekce Studio Line v černo-zlaté barevné kombinaci. Prostor nad sedací soupravou doplňuje černá lišta s reflektory Boxy od Delta Light. Jídelnímu stolu dominují černá závěsná svítidla Caravaggio od Fritz Hansen v minimalistickém severském designu. Nad navazujícím kuchyňským ostrůvkem vytváří kvalitní světlo na práci světelný profil Streamliner od Delta Light. Ložnici osvětlují shodná stropní svítidla jako obývací pokoj Studio Line od Bega, tentokrát v bílém matném provedení. Vedle postele pak jako lampičky na čtení slouží nástěnná světla Caravaggio Read.

Architekt: Komon architekti, tým: Martin Gaberle, Ema Traplová, Julie Hyská, Facebook a Instagram: @komonarchitekti

Foto: Alex Shoots Buildings - Alexandra Timpau, Facebook a Instagram: @alex.shoots.buildings

No items found.