Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

Penthouse F6.1

Rezidenční projekt

Střešní byt v projektu Sacre Coeur na pražském Smíchově navrhla architektka Jana Hamrová ze studia Objectum. Luxusní byt nedaleko centra s výměrou 230 metrů vytváří dokonalé zázemí pro život s benefitem krásného výhledu na panorama města.

Výhledy jsou jedním největších trumfů bytu, podpořené jsou velkoplošným prosklením, skýtajícím atraktivní průhledy již od samotného vstupu do bytu.

Promyšlená dispozice rozděluje byt do několika funkčních zón – společenské s obývacím pokojem a kuchyní, několika samostatně fungujících soukromých zón s ložnicemi, koupelnami, šatnami a terasami a také komunikačních koridorů.

Celému interiéru bytu byla věnována velká péče, od dispozice, přes výběr materiálů, vestavný nábytek na míru až po zařizovací předměty. V pozadí nezůstalo ani osvětlení celého bytu, které architektka svěřila do rukou světelných techniků ze společnosti Light Works a Delta Light. Společně navrhli promyšlený koncept osvětlení poskytující vyváženou kombinaci kvalitních světelných podmínek pro práci i náladového večerního podsvícení.

Hlavní obytný prostor je členitý, řešený do písmene Z, se samostatným prostorem pro obývací část, jídelnu i kuchyni. Celkové osvětlení prostoru zajišťují stropní svítidla You-Turn, umístěná na lištovém systému, skrytém ve stavební nice. 3 fázová lišta zajišťuje svítidlům možnost stmívání, otočný kloub svítidel pak nabízí možnost nasměrovat kužel světla požadovaným směrem. Celým prostorem prochází také LED pásek, zajišťující náladové osvětlení. Vedený je po obvodu obývacího pokoje a pokračuje plynule až do kuchyně. Funkční pracovní osvětlení kuchyňského ostrůvku pak zajišťuje zapuštěný LED profil B-Liner. Zbytek kuchyně osvětlují přisazená stropní svítidla ze série You-Turn, pokračující až do chodeb.

Všechny 4 ložnice v bytě, o velikosti mezi 16 a 20 metry čtverečními, osvětlují shodná centrální svítidla – minimalistické kruhové Supernovy přisazené ke stropu. Svítidla s průměrem 65 cm jsou zde dostatečným zdrojem celkového osvětlení. Doplněna jsou dekorativními svítidly, zavěšenými vedle postele nad nočními stolky. V hlavní ložnici tak visí svítidla Nenúfar od firmy Marset ve tvaru vodních leknínů. Navozují tak příjemnou atmosféru a oživují stěnu v pozadí.

Ke každé z ložnic náleží vlastní koupelna, toaleta a šatna. Průchozí šatnu osvětlují přisazené profily Microline 30+. Umístěné jsou v průchodu mezi šatními skříněmi a rovnoměrně tak osvětlují celý prostor. V koupelnách a na WC pak najdeme stropní zápustná svítidla Diro GT a Diro Ok. Designovým prvkem pak jsou měděná svítidla Orient od dánského výrobce Lightyears na toaletě určené pro hosty.

No items found.