Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

FUNICULÍ

FUNICULÍ

FUNICULÍ

FUNICULÍ

FUNICULÍ

FUNICULÍ

FUNICULÍ

Výrobce

Funiculí je novou edicí lampy navržené v roce 1979. Designér Lluís Porqueras se vždy snaží o absolutní jednoduchost.

Své návrhy s nadčasovým designem očistí od všeho zbytečného, tak aby vynikla podstata a jednoduchost objektu. I po 30 letech je svítidlo stále velmi moderní. Samotné stínidlo lze otáčet o 360° a kužel světla nasměrovat jakýmkoliv směrem. Základna stojací lampy je na spodní straně pokryta gumou pro lepší stabilitu, a aby se zabránilo poškození podlahy. Funiculí je dostupná v bílé, šedé a černé barvě. Nově také v hořčičné, terakota a zelené barvě.

Název Funiculí je odvozen od pohybu lanovky, která jezdí nahoru a dolů. Mechanismus pro vertikální nastavení stojací lampy používá dvojici klipů, díky kterým lze velmi snadno nastavit výškovou úroveň stínidla.

Novinkou v kolekce Funiculí je stojací lampa s látkovým stínidlem Funiculí Fabric.

Nová verze lampy ctí v maximální možné míře původní originál, ovšem pyšní se řadou novinek. Oproti původnímu návrhu uvolňuje stínítko lampy Funiculi Fabric více světla, umožňuje mu pronikat dovnitř i ven a lépe tak osvětlí jakýkoliv vnitřní prostor.

Nové stínidlo se oproti původnímu o tolik moc neliší. Mají podobnou konstrukci pro nastavení požadované výšky ramene lampy, která umožňuje přímé nebo nepřímé světlo. Hlavní podstatou obou lamp je jejich jednoduchost, i přesto že je tento design klasičtější. Stojací lampa je nabízena v béžové nebo bílé barvě stínidla s černou konstrukcí.

V nabídce je Funiculí také jako stolní lampička a nástěnné svítidlo.

Cena (s DPH)

od

9 200

Změna cen vyhrazena.

No items found.