Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

Kuchyně, jídelna

Kuchyně, jídelna

Kuchyně, jídelna

Kuchyně, jídelna

Kuchyně, jídelna

Kuchyně, jídelna

Kuchyně, jídelna

Kuchyně, jídelna

Kuchyně, jídelna

Na osvětlení kuchyně bychom měli klást z důvodu vykonávané činnosti vyšší nároky.

Pro práci je vhodnější zvolit světlo rozptýlené, které nebude dělat stíny pod prsty. Samotná pracovní plocha je většinou osvětlena LED páskem, který je umístěn pod horními skříňkami kuchyně. Protože je tento často dodáván jako součást kuchyně, je žádoucí si pohlídat jeho barvu světla, aby byla shodná s barvou světla ostatních svítidel. Dále bývá součástí kuchyně pracovní ostrůvek, který je další pracovní plochou. Zde můžeme mít částečně zajištěné osvětlení díky digestoři, ale ne vždy je to pravidlem. Opět se jedná o pracovní plochu, takže by světlo mělo být spíše rozptýlené. Pokud je jeho součástí i bar, můžeme tuto část naopak nasvítit dramaticky, popřípadě zvolit závěsná svítidla, která následně klidně i v jiné velikosti použijeme u jídelního stolu.

Jídelní stůl

Pro osvětlení jídelního stolu používáme nejčastěji závěsná svítidla. Výhodou tohoto řešení je, že i když svítidla nesvítí, máme definované toto místo, u kterého se pravidelně s rodinou setkáváme. Designová svítidla nad stolem mohou mít mnoho podob. Od jednoduchých, minimalistických svítidel až po moderní, atraktivní lustry. Stínidla mohou být poloprůsvitná nebo zcela neprůhledná, vyrobená ze skla, dřeva, plastu nebo třeba kovu. Vhodný počet svítidel se odvíjí od velikosti stolu a světelných vlastností svítidla.

Svítidlo se zavěšuje do výšky cca 65 cm nad stolem (spodní hrana svítidla). Také je vhodné vybrat svítidlo s lepším barevný podáním, aby nezkreslovalo barvy pokrmů.

No items found.