Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

Terasa, zahrada

Terasa, zahrada

Terasa, zahrada

Terasa, zahrada

Terasa, zahrada

Terasa, zahrada

Terasa, zahrada

Terasa, zahrada

Terasa, zahrada

Venkovní svítidla, určená do zahrad či na terasy, mohou mít podobu stojacích lamp, přenosných lampiček, nástěnných i závěsných světel a v neposlední řadě zápustných či sloupkových svítidel.

Naučte se s nimi pracovat tak, aby vaše zahrada vypadala dokonale i po setmění.

V první řadě je potřeba definovat jak probíhá váš venkovní život a jaké činnosti při něm provozujete. Zjistíte tak, jak a kde zahradu či terasu nejvíce využíváte a jaká místa byste ocenili osvětlená.

Světla v exteriéru je vhodné volit s nižší intenzitou svícení. Venkovní prostor tak bude působit kompaktně a harmonicky, zamezí se tím přesvícení jednotlivých prvků, například stromů, keřů, fasády či zdi, které pak nepřirozeně vystupují a ostatní prvky jsou proti nim tmavé a nevýrazné.

Trendem ve venkovním osvětlení jsou jednoznačně svítidla s LED technologií s nižší intenzitou svícení, které jsou navíc velmi úsporné.

Exteriérová svítidla nabízí rovněž možnost volby chromatičnosti/barvy světla. Vybírat je možné od studeného až po velmi teplé bílé světlo. Jeho volba závisí na celkovém plánu osvětlení a efektu, který od něho očekáváte.

Je potřeba myslet i na to, že volba venkovního osvětlení ovlivňuje nejen exteriér domu, ale také atmosféru uvnitř. Dobře zvolená venkovní svítidla mohou být optickým prodloužením obývacího pokoje, které ožívá teprve se setměním.

V neposlední řadě slouží exteriérová svítidla jako bezpečnostní prvek, usnadňující orientaci za šera a za tmy.

No items found.