Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

aktuality a tipy

Barokní špejchar Koloděje

Rezidenční projekt

Z bývalého panského dvora v pražských Kolodějích se dochovala již pouze budova barokního špejcharu. Stavba z konce 17. století prošla v nedávné době kompletní rekonstrukcí, pod vedením studia Steinerová-Hoffmeister Architects, která ji proměnila v moderní bydlení s důrazem na zachování historických prvků.

Ve třípodlažní budově bývalé sýpky obdélníkového tvaru tak vzniklo několik bytů, respektujících barokní ráz stavby. V prostorných bytech tak najdeme odhalené původní zdivo, nosné trámy i valenou klenbu ve sklepních prostorách. Jednoduché, a přitom funkční základní zařízení bytů tvoří přiznané ocelové konstrukce, kvalitní dřevěné podlahy a také svítidla od společností Delta Light a Light Works.

Obývacím prostorám dominují vzdušná závěsná svítidla Avion od dánské společnosti Lightyears. Na stěnách je doplňují svítidla Gala, omývající zeď směrem nahoru i dolu. Akcentní osvětlení v obývací části zajišťují stropní přisazené reflektory Spy. O pracovní světlo v kuchyni se starají světelné profily Microline podpořené reflektory Boxy, vše od belgického výrobce Delta Light.

Sklepní prostory s původními cihlovými klenbami osvětlují nástěnná svítidla od společnosti Bega, které svým světlem podtrhují dramatičnost místa.

Kromě interiéru budovy prošel kompletně rekonstrukcí také její exteriér a přilehlá zahrada. Opravená fasáda nese barokní prvky a stejně jako tomu bylo dříve i nyní omítku zdobí sytý červený nátěr. Fasádu dokreslují venkovní nástěnná svítidla Gala a Momba od Delta Light. Na venkovní terase je umístěné velké závěsné svítidlo Soho od katalánského výrobce Marset. Příjezdovou cestu pak osvětlují malá sloupková svítidla Striper, rovněž od Delta Light, vykreslující na zemi úzký pruh světla.

No items found.