Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

MANTIS BS1 A BS8

MANTIS BS1 A BS8

MANTIS BS1 A BS8

MANTIS BS1 A BS8

MANTIS BS1 A BS8

MANTIS BS1 A BS8

MANTIS BS1 A BS8

Výrobce

Svítidla z kolekce Mantis od DCW připomínají světelné sochy. Jejich autor, sochař Bernard Schottlander, přistoupil k návrhu s jistou dávkou umění, zručnosti a inženýrství. Výsledkem jsou svítidla z skulpturálně sestavená z kovových tyčí, využívající důmyslný systém protizávaží, jímž vévodí unikátně tvarované stínidlo. To se jako hliníkový akrobat pohyblivě a uvolněně vznáší v prostoru.

Stojací lampy z kolekce Mantis jsou přímo jejím manifestem. Elegantní, obratné a vzpírající se stavu beztíže. Vyrábějí se ve 2 provedeních – BS1 a BS1 B. Lampu vždy tvoří hliníkové stínidlo umístěné na pohyblivém kloubu, štíhlá lehce zahnutá noha na spodním pohyblivém kloubu dovolujícímu lampě zaujmout 4 různé polohy. Ve spodní části je malé kruhové protizávaží. Odlišné je u obou lamp pouze podnoží, kdy jedna stojí na subtilní trojnožce, druhá pak na neméně elegantní kruhové základně. Lampy jsou vyrobené z oceli a hliníku. Zdroj světla tvoří žárovka E14.

Autorem kolekce svítidel Mantis je německý sochař Bernard Schottlander. Po studiu sochařství v anglickém Leedsu se dočasně zaměřil na industriální design, vždy však s nepopiratelnou mírou uměleckých sklonů. Charakteristickým znakem jeho tvorby je pohyb. Návrh vznikl v roce 1951.

Do kolekce svítidel Mantis patří vedle stojacích lamp také stolní lampy, nástěnná a stropní svítidla.

Cena (s DPH)

od

31 600

Změna cen vyhrazena.

No items found.