Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

MANTIS BS2 A BS2 MINI

MANTIS BS2 A BS2 MINI

MANTIS BS2 A BS2 MINI

MANTIS BS2 A BS2 MINI

MANTIS BS2 A BS2 MINI

MANTIS BS2 A BS2 MINI

MANTIS BS2 A BS2 MINI

Výrobce

Svítidla z kolekce Mantis od DCW připomínají světelné sochy. Jejich autor, sochař Bernard Schottlander, přistoupil k návrhu s jistou dávkou umění, zručnosti a inženýrství. Výsledkem jsou svítidla z skulpturálně sestavená z kovových tyčí, využívající důmyslný systém protizávaží, jímž vévodí unikátně tvarované stínidlo. To se jako hliníkový akrobat pohyblivě a uvolněně vznáší v prostoru.

Inspirací nástěnným lampám z kolekce Mantis je kudlanka nábožná. Nese také jméno celé kolekce. Vlídné a elegantní vzezření lampy přímo žádá o umístění nad sofa, křeslo, jídelní nebo pracovní stůl. Lampa si jednoznačně získá svůj prostor a uznání, aniž by byla přehnaně působivá.

Nástěnná světla jsou k dispozici ve variantě BS2 a BS2 Mini. Větší, s délkou ramene 1530 mm, dvěma pohyblivými klouby a stínidlem o průměru 270 mm. A menší s ramenem dlouhým 715 mm a stínidlem 168 mm. Upevnění na zeď tvoří důmyslná trojnožka. Lampy jsou vyrobené z oceli a hliníku. Zdrojem světla je žárovka E14.

Autorem kolekce svítidel Mantis je německý sochař Bernard Schottlander. Po studiu sochařství v anglickém Leedsu se dočasně zaměřil na industriální design, vždy však s nepopiratelnou mírou uměleckých sklonů. Charakteristickým znakem jeho tvorby je pohyb. Návrh vznikl v roce 1951.

Do kolekce svítidel Mantis patří vedle nástěnných také stropní svítidla, stolní a stojací lampy.

Cena (s DPH)

od

15 500

Změna cen vyhrazena.

No items found.