Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

MANTIS BS3

MANTIS BS3

MANTIS BS3

MANTIS BS3

MANTIS BS3

MANTIS BS3

MANTIS BS3

Výrobce

Svítidla z kolekce Mantis od DCW připomínají světelné sochy. Jejich autor, sochař Bernard Schottlander, přistoupil k návrhu s jistou dávkou umění, zručnosti a inženýrství. Výsledkem jsou svítidla z skulpturálně sestavená z kovových tyčí, využívající důmyslný systém protizávaží, jímž vévodí unikátně tvarované stínidlo. To se jako hliníkový akrobat pohyblivě a uvolněně vznáší v prostoru.

Stolní lampa BS3 z kolekce Mantis je elegantní, obratná a vzpírající se stavu beztíže. Tvoří ji unikátně tvarované stínidlo o průměru 220 mm na pohyblivém kloubu, na který navazuje subtilní noha svítidla. Ta je zakončena dalším pohyblivým spojem s protizávažím, dovolujícím lampě zaujmout 4 různé polohy a otáčet se v rozpětí 360°. Podstavec lampy tvoří kruhová základna s průměrem 200 mm. Zdrojem světla je žárovka E14.

Autorem kolekce svítidel Mantis je německý sochař Bernard Schottlander. Po studiu sochařství v anglickém Leedsu se dočasně zaměřil na industriální design, vždy však s nepopiratelnou mírou uměleckých sklonů. Charakteristickým znakem jeho tvorby je pohyb. Návrh vznikl v roce 1951.

Do kolekce svítidel Mantis patří vedle stolních lamp také stojací lampy, nástěnná a stopní svítidla.

Cena (s DPH)

od

16 600

Změna cen vyhrazena.

No items found.