ZPĚT
rozsvítit web
zhasnout web

MANTIS BS3

MANTIS BS3

MANTIS BS3

MANTIS BS3

MANTIS BS3

MANTIS BS3

MANTIS BS3

Výrobce

Svítidla z kolekce Mantis od DCW připomínají světelné sochy. Jejich autor, sochař Bernard Schottlander, přistoupil k návrhu s jistou dávkou umění, zručnosti a inženýrství. Výsledkem jsou svítidla z skulpturálně sestavená z kovových tyčí, využívající důmyslný systém protizávaží, jímž vévodí unikátně tvarované stínidlo. To se jako hliníkový akrobat pohyblivě a uvolněně vznáší v prostoru.

Stolní lampa BS3 z kolekce Mantis je elegantní, obratná a vzpírající se stavu beztíže. Tvoří ji unikátně tvarované stínidlo o průměru 220 mm na pohyblivém kloubu, na který navazuje subtilní noha svítidla. Ta je zakončena dalším pohyblivým spojem s protizávažím, dovolujícím lampě zaujmout 4 různé polohy a otáčet se v rozpětí 360°. Podstavec lampy tvoří kruhová základna s průměrem 200 mm. Zdrojem světla je žárovka E14.

Autorem kolekce svítidel Mantis je německý sochař Bernard Schottlander. Po studiu sochařství v anglickém Leedsu se dočasně zaměřil na industriální design, vždy však s nepopiratelnou mírou uměleckých sklonů. Charakteristickým znakem jeho tvorby je pohyb. Návrh vznikl v roce 1951.

Do kolekce svítidel Mantis patří vedle stolních lamp také stojací lampy, nástěnná a stopní svítidla.

Cena (s DPH)

od

16 600

Změna cen vyhrazena.

No items found.