Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je také k analýze návštěvnosti a cílené reklamě. Podrobnější informace najdete na straně zásady ochrany osobních údajů.

rozsvítit web
zhasnout web
ZPĚT

Zkrátka lampy,
které milujeme.

dcw

dcw

dcw

dcw

dcw

dcw

dcw

dcw

dcw

dcw

dcw

dcw

Francouzský výrobce svítidel DCW éditions Paris se řídí od roku 2008 heslem „Vyrábíme lampy, které milujeme.“ Svou cestu započal ikonickou kolekcí svítidel Lampe Gras a brzy přidal neméně osobité kolekce Mantis, Here Comes the Sun nebo In the Tube.

Bez utuchání pokračují v rozšiřování svého portfolia, ke spolupráci zvou stále nové, věhlasné designéry. A tak ve stáji výrobce DCW najdeme nejnovější kousky z kolekcí Respiro, Org nebo Aaro. Ve své práci hledí stále vpřed a svět designu a osvětlení nepřetržitě obohacují o nové nápady a ideje.

Bezpochyby nejikoničtějšími kousky jsou svítidla z kolekce Lampe Gras, dílo francouzského inovátora a vynálezce Bernard-Albin Grase. Navrhl je ve 20. letech minulého století jako industriální svítidla určená do továren, ateliérů a kanceláří. Svítidla vynikala svou jednoduchostí, robustním a přesto ergonomických designem a vůbec poprvé v historii se nějaká svítidla stala stejně oblíbenými v profesionálních prostorech, jako v těch rezidenčních.

Bernard-Albin Gras byl jedním z nejinovativnějších designérů 20. století. Funkční estetika jeho svítidel, zejména pak detaily jako ramena, základy nebo úchytky na hony předběhly tehdejší dobu. Brzy objevil přednosti a nadčasový design lamp Gras Le Corbusier, který je použil v nesčetně svých projektech po celém světě a stal se Grasovým nejzanícenějším podporovatelem.

Svítidla Lampe Gras a mnohé další najdete v kolekci svítidel DCW éditions Paris.

www.dcw-editions.fr/en